Medycyna estetyczna

Czym jest zabieg wstawienia implantów zębowych?

Odpowiedni implant zębowy potrafi poprawić wygląd i mieć wielce pozytywny wpływ na samopoczucie pacjenta. Trzeba mieć jednak na uwadze, że wstawienie implantu dentystycznego to kosztowny oraz skomplikowany proces.

Czym jest implant zębowy?

Implant zębowy to substytut korzenia zębowego, który jest wykonany z tytanu. Taki implant umieszcza się pod linią dziąsła w kości szczękowej. W konsekwencji dentysta może wtedy wstawić zastępczy ząb. Tego typu zabieg jest skomplikowany i wymaga kilku wizyt na pełne przeprowadzenie, a następnie wizyt kontrolnych. Jednakże takie rozwiązanie przynosi szereg korzyści ponieważ implant jest umocowany znacznie lepiej od protezy, co w konsekwencji znacznie zwiększa komfort danego pacjenta. Implanty gwarantują bowiem odpowiednie wsparcie sztucznych zębów oraz ich stabilność, co zaś ułatwia mówienie i jedzenie. Ponadto poprawie ulec może także wygląd pacjenta.

Kiedy możliwe jest wstawienie implantów zębowych?

Niestety wstawienie tego typu implantów nie zawsze jest możliwe, ponieważ konieczne jest posiadanie w pełni zdrowego dziąsła. W przeciwnym wypadku może nie być ono w stanie prawidłowo utrzymać implantu. Ponadto ważny jest stan kości szczękowej, czasem może być potrzebny nawet przeszczep kostny. Chcąc wstawić implant w szczęce górnej konieczny okazać się zaś może zabieg przeprowadzony na zatokach. Jedynie lekarz specjalizujący się w tego typu zabiegach będzie w stanie określić czy wstawienie implantów zębowych będzie możliwe oraz jaki sposób będzie najlepszy w danym przypadku.

Jak dbać o implanty zębowe?

Po wstawieniu, implanty zębowe wymagają właściwej pielęgnacji. Kluczowa jest tutaj codzienna i skrupulatna higiena jamy ustnej, a także cykliczne wizyty kontrolne.

Choć to wszystko wydaje się być trudne, bolesne i kosztowne, to jednak wiele osób, które skorzystały z zabiegu wstawienia implantów zębowych jest bardzo zadowolonych z tej decyzji, ponieważ poskutkowała ona bardzo pozytywnie na komfort życia.

bard