Medycyna estetyczna

Jak działa popularny botoks?

Botoks to chyba pierwsza myśl jaka przychodzi do głowy większości Polaków, kiedy słyszą o zabiegach medycyny estetycznej. Ta popularna substancja wygładza zmarszczki i sprawia, że dany człowiek wygląda znacznie młodziej.

Czym jest botoks?

Botoks to… trucizna, ale tylko wtedy, kiedy zostanie połknięty. Jest to bowiem naturalna substancja wytwarzana przez bakterie, która powstaje np. w psującym się mięsie. Kiedy jednak botoks zostanie wstrzyknięty w odpowiedniej ilości do mięśnia, to nie ma żadnych toksycznych działań, a za to poprawia wygląd.

Tą substancję używa się głównie w celu usunięcia zmarszczek, a więc pacjenci, którzy z niej korzystają mają zwykle ponad 40 lat. Sam zabieg jest zaś w pełni bezpieczny, o ile tylko zostanie przeprowadzony przez wysokiej klasy specjalistę. Charakteryzuje go także wysoka prostota, ponieważ można go przeprowadzić nawet bez znieczulenia, a sam zabieg może trwać nawet mniej niż godzinę. Nie istnieje także dużo przeciwwskazań przed podjęciem tego typu zabiegu.

Zasada działania botoksu jest także bardzo prosta. Jego wstrzyknięcie powstrzymuje przesyłanie impulsów przez nerwy, których aktywność jest odpowiedzialna za powstawanie zmarszczek. Niestety efekt działania zabiegu botoksem ma swój limit i trwa tylko kilka miesięcy, po czym zaczyna stopniowo słabnąć.

bard