Medycyna estetyczna

Czy modelowanie ust jest bezpieczne?

Modelowanie i powiększanie ust to obecnie jeden z najczęstszych zabiegów wykonywany przez lekarzy specjalizujących się w medycynie estetycznej. Korzystają z niego zaś głównie kobiety. Czy jest to jednak skuteczne, bezpieczne i bezbolesne?

Na czym polega zabieg modelowania ust?

Podczas zabiegu zwykle powiększa się objętość ust, ale także wyrównuje się ich symetrię. Celem zabiegu jest zaś sprawienie, aby pacjent wyglądał bardziej atrakcyjnie. Podczas zabiegu zwiększa się gęstość tkanki wokół ust, usuwa wszelkie nierówności, czy też zmarszczki, a także ujędrnia usta. Do zabiegu używa się zaś wypełniaczy, takich jak popularny kwas hialuronowy.

Jak przygotować się do takiego zabiegu?

Przed przystąpieniem do zabiegu należy stosować się skrupulatnie do wszystkich zaleceń lekarskich. Istnieje szereg czynności, których nie wolno robić na kilka dni przed nim, należy do nich przyjmowanie określonych leków, czy też picie alkoholu. Tego typu zabiegów nie wolno również wykonywać u osób przewlekle chorych, a także u kobiet będących w ciąży, czy też karmiących piersią.

Czy modelowanie ust jest bezpieczne?

Jeżeli osoba poddająca się temu zabiegowi ściśle trzyma się zaleceń lekarskich, a sam zabieg wykonywany jest przez specjalistę to ryzyko powikłań i skutków ubocznych jest minimalne. Po zabiegu może się jednak pojawić ból, który z czasem ustępuje.

bard