Przyszłość automatyzacji w chirurgii
Leczenie

Sztuczna inteligencja w chirurgii

Nowy rodzaj lekarza zagościł w salach badać, ale nie posiada on imienia. W rzeczywistości ci lekarze nie mają nawet twarzy. Sztuczna inteligencja trafiła do szpitali na całym świecie. Ci, którzy są nieufni wobec przyjęcia robota, nie mają się czego obawiać; wprowadzenie sztucznej inteligencji do opieki zdrowotnej niekoniecznie oznacza wbijanie ludzkich umysłów w maszyny. Sztuczna inteligencja znajduje się w sali badań, aby rozwinąć, wyostrzyć, a czasami uspokoić umysł lekarza oraz aby lekarze mogli zrobić to samo dla swoich pacjentów. Bertalan Meskó, znany lepiej jako The Medical Futurist, nazwał sztuczną inteligencję „stetoskopem XXI wieku”. Jego ocena może okazać się jeszcze dokładniejsza, niż się spodziewał.

Operacja chirurgiczna w tokuPodczas gdy różne techniki i testy dostarczają lekarzom wszystkich informacji potrzebnych do diagnozy i leczenia pacjentów, są oni już przeciążeni obowiązkami klinicznymi i administracyjnymi, a sortowanie ogromnych ilości dostępnych informacji jest zadaniem zniechęcającym, jeśli nie niemożliwym. Pomimo dobrze wyposażonego zaplecza socjalnego, które powinno pomagać w pracy, lekarze nadal nie są w stanie radzić sobie ze wszystkim samodzielnie. Sprawy nie ułatwia nawet coraz lepsza odzież specjalistyczna oraz obuwie technologiczne, ponieważ lekarzowi potrzebny jest asystent, który nie odczuwa zmęczenia. Sztuczna inteligencja trafiła do szpitali na całym świecie. Ci, którzy są nieufni wobec sztucznej inteligencji w medycynie, nie mają się czego obawiać; wprowadzenie jej do opieki zdrowotnej niekoniecznie oznacza wbijania ludzkich umysłów w maszyny. Jest ona po to, aby uspokoić umysł lekarza, ale przede wszystkim, aby im pomóc w tej odpowiedzialnej pracy.

Startup medyczny

Sztuczna inteligencja (AI) jest definiowana jako „dziedzina nauki i inżynierii zajmująca się obliczeniowym rozumieniem tego, co jest powszechnie nazywane inteligentnym zachowaniem, oraz tworzeniem artefaktów, które wykazują takie zachowanie „. Arystoteles próbował sformalizować „właściwe myślenie” (logikę) poprzez swoje sylogizmy (trzy-częściowe rozumowanie dedukcyjne). Znaczna część pracy w epoce nowożytnej została tym zainspirowana i wczesne studia nad działaniem umysłu pomogły ustanowić współczesne myślenie logiczne. Programy, które umożliwiają komputerom funkcjonowanie w sposób, który sprawia, że wydają się myślące, nazywane są sztucznymi inteligentnymi systemami. Brytyjski matematyk Alan Turing (1950) był jednym z twórców nowoczesnej informatyki i sztucznej inteligencji.

Począwszy od firm stworzonych do pracy w najlepszym współczesnym systemie opieki zdrowotnej opartym na wartościach, po precyzyjną medycynę i analizę danych możesz liczyć na nieustannie zmieniający się krajobraz IT w służbie zdrowia, dzięki podejściom kierowanym przez przedsiębiorców. Nie jest przesadą stwierdzenie, że dzisiejszy Startup medyczny należy do najbardziej atrakcyjnych przedsięwzięć. Światowa branża opieki zdrowotnej zmienia się jak nigdy dotąd. Jest to jedna z pierwszych branż, w których wykorzystuje się technologie cyfrowe, takie jak sztuczna inteligencja, analityka zbiorów danych czy robotyka.

bard