Profilaktyka

Czy dieta śródziemnomorska może wydłużyć życie?

Chcąc mieć zdrowy układ krwionośny warto się zainteresować dietą śródziemnomorską, która ma zbawienny wpływ na stan serca, a także wpływa pozytywnie na ogólny stan zdrowia.

Dlaczego dieta śródziemnomorska jest tak dobra?

Wiele badań naukowych, a także statystyki charakteryzujące stan zdrowia mieszkańców krajów śródziemnomorskich jasno wskazują, że ta dieta jest jedną z najzdrowszych.

Stosując ją można znacznie zmniejszyć ryzyko zapadnięcia na poważne choroby układu krwionośnego oraz nowotwory. Dieta śródziemnomorska pozwala również zachować młodszy wygląd i wydłużyć życie.

Czym jest dieta śródziemnomorska?

Dieta śródziemnomorska bogata jest w zdrowe kwasy tłuszczowe oraz przeciwutleniacze pochodzące z oliwy z oliwek, a także w ryby.

W konsekwencji ludzie stosujący tą dietę mają dużo rzadsze problemy np. z podwyższonym poziomem cholesterolu i rzadziej doświadczają chorób serca, w tym zawałów. Dieta oparta na oliwie z oliwek znacznie zmniejsza także ryzyko zachorowania na wiele z nowotworów.

Kto powinien stosować dietę śródziemnomorską?

Dieta tego typu jest wskazana dla praktycznie każdego człowieka, który chce jak najdłużej zachować dobry stan zdrowia. W szczególności zaś powinni ją stosować ludzie mający problemy z układem krwionośnym np. podwyższone ciśnienie tętnicze.

Warto zauważyć, że skuteczność tej diety nie opiera się na domniemaniach, lecz została potwierdzona w licznych badaniach naukowych.

bard