Medycyna estetyczna

Czy komórki macierzyste odmłodzą nas wszystkich?

Wraz z rozwojem technologii używanej w medycynie estetycznej, pojawiają się przed nami coraz to większe szanse na zachowanie młodego i zdrowego wyglądu. Duże nadzieje są wiązane między innymi z szerszym wykorzystaniem tzw. komórek macierzystych.

Dlaczego komórki macierzyste są tak niezwykłe?

Komórki macierzyste dają wręcz nieograniczone możliwości, ponieważ:

  • Można je dzielić wręcz w nieskończoność
  • Mają możliwość różnicowania się na inne typy komórek

Z założenia komórki macierzyste należy pobierać, kiedy człowiek jest względnie młody, a wykorzystywać je w starszym wieku, jako sposób na cofnięcie efektów starzenia się. Takie komórki można zaś pobrać na wiele sposobów np. ze szpiku kostnego, czy też nawet krwi pępowinowej.

Jak można wykorzystać komórki macierzyste?

Zastosowanie komórek macierzystych może potencjalnie być skutecznym sposobem na walkę z bardzo poważnymi schorzeniami. Mogą one też znaleźć zastosowanie w medycynie estetycznej. Przykładowo jest to potencjalnie wysoce skuteczny sposób na łysienie, usuwanie blizn i przebarwień, powiększenie ust, czy też przy zabiegach, których celem jest ogólne odmłodzenie pacjenta, takich jak np. redukcja zmarszczek.

Co równie ważne, zabiegi z wykorzystaniem tych komórek cechują się wysokim stopniem bezpieczeństwa i nie powinny powodować żadnych istotnych skutków ubocznych.

Prawdopodobnie komórki macierzyste zmienią życie milionów ludzi na lepsze i to już w najbliższym czasie.

bard